ניתוח לתיקון אף (ניתוח אף שניוני)

ניתוח לתיקון אף, המכונה בעגה המקצועית "ניתוח אף שניוני", הינו אחת מההתמחויות בפרקטיקה הכירורגית של ד"ר הראל. מדובר בניתוחי תיקון למנותחים, אשר התפתחה אצלם בעיה כלשהי בעקבות ניתוח אף ראשוני שעברו. הבעיות הנפוצות הן: בעיות בתפקוד הנשימתי או חוסר שביעות רצון מהתוצאה האסתטית שהתקבלה.

מהן בעיות בתפקוד הנשימתי בעקבות ניתוח אף? 

על אף היותו ניתוח נפוץ, ניתוח אף הוא ניתוח מורכב, שמשפיע לא רק על המראה של האף, אלא גם על הנשימה של המנותח. בחלק מהמקרים מפתחים המנותחים בעקבות הניתוח קשיים בנשימה דרך האף. כמובן שזה לא אמור לקרות! התפקוד הנשימתי דרך האף צריך להיות טוב, כפי שהיה לפני הניתוח או אף להשתפר כתוצאה ממנו. מבדיקות הסטטיסטיות שאנו מבצעים בקרב המנותחים שלנו עולה, כי 93% מהמנותחים, שסבלו מבעיות בדרכי הנשימה דרך האף, מדווחים על שיפור ניכר בתפקוד הנשימתי כתוצאה מניתוח אף ראשוני. שאר המנותחים, שסבלו עוד לפני הניתוח מבעיות מורכבות מאוד בדרכי הנשימה, נזקקים להתערבות כירורגית נוספת. 

מהו ניתוח לתיקון אף? 

בניתוח לתיקון אף, כמו בניתוח אף ראשוני, חשוב לשים לב שנשמר האיזון בין חלקי האף והתפקוד הנשימתי. במידה וישנם עיוותים של הסחוס או העצם או שישנם אזורים הזקוקים לתמיכה נוספת או שינוי צורה,על הרופא המנתח לבנות תכנית מותאמת ככל הניתן, אשר תטפל בבעיות וגם תשיג את המטרה האסתטית הרצויה.

 

בפועל, ניתוחי תיקון לניתוח אף הינם מורכבים הרבה יותר מניתוחי אף ראשוניים. מדוע?
בחלק גדול מהמקרים מחיצת האף, אשר משמשת כחומר הבניין העיקרי של האף, הוסרה בניתוח הראשוני באופן חלקי או מלא, ואילו הסחוס והעצם
, אשר נותנים את הצורה לאף, לרוב עברו שינוי או עיוות. ברוב המקרים, לאחר ניתוח ראשוני העור נעשה עבה יותר ופחות גמיש. בנוסף לכל אלה, מנותחים רבים סובלים מקשיים בתפקוד הנשימתי. 

אולם האתגר הגדול מכולם הוא האכזבה של המנותח מכישלון הניתוח הראשוני. דמיינו לעצמכם מהי התחושה, כאשר אתם מגיעים עם ציפיות והתרגשות, משקיעים ממיטב כספכם, ולבסוף מתאכזבים מהתוצאה (ולעתים המצב אף מחמיר). בכדי להתמודד עם האכזבה של המטופל, בפגישה הראשונה מתאם ד"ר הראל ציפיות עם המנותח. הוא עורך אבחון מקיף, באמצעותו הוא מלקט מידע רב ככל הניתן אודות מצבו של המנותח, מה שמאפשר לו להבהיר לו אילו מהבעיות ניתנות לטפול והאם יש בעיות שאינן ניתנות לתיקון כלל.
בחלק גדול מהמקרים, ישנם מספר פתרונות כירורגיים אפשריים- מורכבים יותר ופחות. תשאול המנותח מאפשר להחליט מהי הדרך הטובה ביותר לטפל, וכן לבנות תכנית ביצוע מפורטת. 

מהלך הניתוח לתיקון אף 

כפי שציינו למעלה, בחלק גדול מהמקרים מחיצת האף מוסרת באופן חלקי או מלא בניתוח האף הראשוני, ולכן על ד"ר הראל למצוא חומר אלטרנטיבי, ממנו ניתן יהיה לבנות את האף. חומר זה יילקח תמיד מגופו של המנותח, שכן אלה החומרים הטובים ביותר, שיחזיקו מעמד לאורך כל החיים.
השתל הטבעי יילקח ברוב המקרים מהסחוס של האוזן, של צלע
או של השכבה החיצונית של הגולגולת. אזור התרומה יבחר בהתאם למספר קריטריונים: אופי הבעיה, גיל המטופל, רצונו של המטופל ושיקולים רפואיים אחרים.

חשוב לזכור, כי כאשר מדובר בניתוח אף, כמעט בלתי אפשרי להבטיח כיצד תראה התוצאה הסופית, גם בניתוח אף ראשוני ובמיוחד בניתוח אף שניוני, אז מתמודד המנתח עם גורמים נוספים שלא היו קיימים בניתוח הראשון: חסר של סחוסים והצטלקות פנימית של הרקמות. רק לאחר בדיקה ואבחון יסודיים יוכל ד"ר הראל לקבוע האם כדאי לעשות ניתוח חוזר, ואם כן- מהם סיכויי ההצלחה לניתוח כזה.

יש לכם שאלות? 

התקשרו: 03-7440951 או צרו עמנו קשר ואנו נחזור אליכם במהרה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

לפני ואחרי

כל המידע על ניתוח אף
דלג על כל המידע על ניתוח אף
עבור לתוכן העמוד

ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר