נפיחות לאחר ניתוח אף

לפני שנסביר מדוע נוצרת הנפיחות, חשוב להדגיש כי זה טבעי ותקין! נפיחות היא חלק בלתי נפרד מן הניתוח, ולכן אין צורך להיבהל או להילחץ ממנה.

מדוע נוצרת הנפיחות? 

לאחר כל ניתוח, לא רק ניתוח אף, ישנו תהליך החלמה, המלווה בבצקות ו/או בנפיחות של הרקמות באזור המנותח. הנפיחות היא תגובה תקינה של הגוף, שנועדה לסייע, בין היתר, לריפויו והחלמתו המלאה של האזור. הנפיחות מושכת לאזור אספקת דם עשירה ותאי דם לבנים רבים, המסלקים את הרקמות שנפגעו בניתוח ומסייעים ליצירת רקמות חדשות ובריאות.

 

כמה זמן נמשכת הנפיחות? 

הנפיחות ושטפי הדם סביב האף, הלחיים, העיניים ואף בשפה העליונה יופיעו כבר למחרת הניתוח. הם יתעצמו ויגיעו לשיאם ביום השני או השלישי שלאחר הניתוח.
אצל רוב המנותחים, הנפיחות ושטפי הדם נעלמים לאחר כשבוע מיום הניתוח ונותרת רק בצקת קלה באזור
האף בלבד.

הביקורת הראשונה תקבע ליום השביעי לאחר הניתוח, אז יוסר ה"גבס", שהונח על האף מיד בתום הניתוח. עם הסרת ה"גבס" תוכלו לראות, שכבר אין הרבה נפיחויות ושטפי דם בפנים. בפגישה זו יוסבר למטופל היכן עדין קיימת נפיחות וייתן לכם הערכה של משך הזמן הצפוי עד להיעלמותה. בשלב זה רוב המנותחים כבר מרגישים בנוח להיראות בפומבי.

ברוב המקרים רובה המכריע של הנפיחות תיעלם כשבועיים-שלושה לאחר הניתוח.
כ-90% מהנפיחות תיעלם כחודש לאחר הניתוח.
את התוצאה הסופית של הניתוח, ללא נפיחות בכלל, ניתן יהיה לראות כשנה מיום הניתוח.

חשוב לציין, כי קצב ההחלמה המתואר לעיל הינו כללי ביותר ומשתנה ממנותח למנותח, בהתאם לתגובת העור של כל אחד ואחת.
מנותחים בעלי עור עבה נוטים לסבול מנפיחות ממושכת יותר מאשר מנותחים בעלי עור דק. כמוהם גם בעלי אפים בשרניים במיוחד, אשר צפויים להליך איטי יותר של ירידת והיעלמות הנפיחות.

כיצד נסייע בהפחתת הנפיחות? 

על מנת לסייע לנפיחות לרדת, מומלץ לישון עם ראש מורם במהלך השבוע הראשון לניתוח. תוכלו להניח מתחת לראש שתי כריות, שבהחלט יספיקו לצורך כך. כאשר תקומו בבוקר, תרגישו שהנפיחות בולטת יותר, אך ברגע שתעמדו היא תרד ותתמקם באופן טבעי באזורים התחתונים של הפנים כתוצאה מכוח המשיכה.

 

לסיכום, חשוב להגיע לניתוח אף מוכנים ומודעים לכל התופעות שיופיעו במהלך תהליך ההחלמה. זכרו כי תוצאות הניתוח אינן נראות מיד עם הסרת ה"גבס". עליכם להתאזר בסבלנות ואורך רוח, עד אשר ניתן יהיה לראות את תוצאותיו הסופיות של הניתוח, אך אם תשאלו מנותחי אף אחרים- תדעו שהסבלנות משתלמת!

יש לכם שאלות?
התקשרו: 03-7440951 או השאירו פרטים כאן ואנו נחזור אליכם.

צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

לפני ואחרי

כל המידע על ניתוח אף
דלג על כל המידע על ניתוח אף
עבור לתוכן העמוד

ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר