נפיחות אחרי ניתוח
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  הנפיחות שלאחר הניתוח

      
   
  ההחלמה של כל ניתוח מלווה בבצקות ו/או בנפיחות של הרקמות. כבר למחרת הניתוח תבחין/י בנפיחות ובשטפי דם סביב האף, העיניים והלחיים. התהליך מתעצם ויגיע לשיאו ביום השני או השלישי שלאחר הניתוח.
   
  נפיחות היא תגובה טבעית ותקינה של הגוף, אשר מטרתה בין היתר לסייע לריפויו והחלמתו של האזור המנותח. כשבעה ימים לאחר הניתוח רוב הנפיחות ושטפי הדם נעלמים ונותר רק בצקת קלה הממוקמת באף בלבד.

  ביום השביעי של הניתוח הינך מוזמן/ת לביקורת הראשונה אצל ד"ר הראל להסרת ה"גבס".
  בשלב הזה, ללא "גבס" על האף וכמעט ללא נפיחות ושטפי דם בפנים, רוב המנותחים מרגישים בנוח ליד אנשים אחרים בעבודה, בלימודים או בכל פעילות חברתית שגרתית אחרת, מאחר והמראה אינו מושך עוד תשומת לב.

  בביקורת הראשונה ד"ר הראל יצביע על המקומות שבהם עדיין הנפיחות לא ירדה וכמו כן ייתן לך הערכה של הזמן הצפוי עד להיעלמותה.
   
  ככלל, הרוב המכריע של הנפיחות תיעלם כשבועיים-שלושה לאחר הניתוח. כ-90% מהנפיחות תיעלם עם השלמת החודש הראשון שלאחר הניתוח. תוצאה סופית ללא נפיחות בכלל צפויה להתקבל עם תום השנה לניתוח.
  עם זאת, כדאי לציין שהתהליך המתואר לעיל הינו כללי ביותר, אך מקבל גוונים אינדיבידואלים, בהתאם לתגובת העור של כל אחד ואחת.
   
  בדרך כלל מנותחים בעלי עור עבה סובלים מנפיחות ממושכת יותר מאלה בעלי עור דק. וכמו כן, בעלי אפים בשרניים במיוחד יעברו תהליך איטי יותר עד להיעלמות הנפיחות.

  שינה עם ראש מורם במהלך השבוע הראשון לניתוח עשוי לסייע בהפחתת הנפיחות. שתי כריות מתחת לראש יספיקו. עם ההשכמה למחרת תרגיש/י שהנפיחות בולטת יותר, אך ברגע שתעמד/י היא תרד ותתמקם באופן טבעי באזורים התחתונים של הפנים כתוצאה מכוח המשיכה

   

  עבור לתוכן העמוד

  ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
  ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר