החלמה מניתוח אף
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  החלמה מניתוח אף

  קשיי נשימה

  בימים הראשונים שלאחר הניתוח קשה לנשום דרך האף. 
  מעבר לטמפונים של היומיים הראשונים, אזורי רקמות העוברים ניתוח בכל מקום בגוף נוטים להתנפח ולסבול מבצקות. הדבר נכון גם בניתוחי אף, הן בחלק החיצוני שלו והן לגבי הרקמות הפנימיות (ריריות). זאת הסיבה שבשבועות הראשונים שלאחר הניתוח הנשימה דרך האף תהיה קשה במיוחד.
  עם חלוף הזמן הבצקות הפנימיות ירדו באופן הדרגתי ובהתאם לכך הנשימה תשתפר.
  סיבה נוספת המקשה על הנשימה האפית לאחר הניתוח קשורה לקרישי הדם היבשים המצטברים בפתח הנחיריים כתוצאה מהדימום של הימים הראשונים. למרות ההרגשה הלא נעימה הנגרמת על ידם, אין לנקות אותם לבד בבית!  בביקור הראשון במרפאתנו לאחר הניתוח ד"ר הראל ינקה אותם ויפתח את מעברי האוויר, לפחות באופן חלקי.
  למרות האי נעימות הנגרמת, חל איסור לקנח את האף במשך חודש מיום הניתוח. ניתן להקל על הרגשת המלאות בתוך האף על ידי טפטוף של טיפות מי מלח בתוך הנחיריים. שתי טיפות בכל נחיר, עד שש פעמים ביום, יספיקו להשאיר אותם פתוחים יחסית.
   

  הבצקת והנפיחות

  ההחלמה של כל ניתוח מלווה בבצקות ו/או בנפיחות של הרקמות. כבר למחרת הניתוח תבחין/י בנפיחות ובשטפי דם סביב האף, העיניים והלחיים. התהליך מתעצם ויגיע לשיאו ביום השני או השלישי שלאחר הניתוח.
  נפיחות היא תגובה טבעית ותקינה של הגוף, אשר מטרתה בין היתר לסייע לריפויו והחלמתו של האזור המנותח. כשבעה ימים לאחר הניתוח רוב הנפיחות ושטפי הדם נעלמים ונותר רק בצקת קלה הממוקמת באף בלבד.
  ביום השביעי של הניתוח הינך מוזמן/ת לביקורת הראשונה אצל ד"ר הראל להסרת ה"גבס".
  בשלב הזה, ללא "גבס" על האף וכמעט ללא נפיחות ושטפי דם בפנים, רוב המנותחים מרגישים בנוח ליד אנשים אחרים בעבודה, בלימודים או בכל פעילות חברתית שגרתית אחרת, מאחר והמראה אינו מושך עוד תשומת לב.
  בביקורת הראשונה ד"ר הראל יצביע על המקומות שבהם עדיין הנפיחות לא ירדה וכמו כן ייתן לך הערכה של הזמן הצפוי עד להיעלמותה.
  ככלל, הרוב המכריע של הנפיחות תיעלם כשבועיים-שלושה לאחר הניתוח. כ-90% מהנפיחות תיעלם עם השלמת החודש הראשון שלאחר הניתוח. תוצאה סופית ללא נפיחות בכלל צפויה להתקבל עם תום השנה לניתוח.
  עם זאת, כדאי לציין שהתהליך המתואר לעיל הינו כללי ביותר, אך מקבל גוונים אינדיבידואלים, בהתאם לתגובת העור של כל אחד ואחת.
  בדרך כלל מנותחים בעלי עור עבה סובלים מנפיחות ממושכת יותר מאלה בעלי עור דק. וכמו כן, בעלי אפים בשרניים במיוחד יעברו תהליך איטי יותר עד להיעלמות הנפיחות.
  שינה עם ראש מורם במהלך השבוע הראשון לניתוח עשוי לסייע בהפחתת הנפיחות. שתי כריות מתחת לראש יספיקו. עם ההשכמה למחרת תרגיש/י שהנפיחות בולטת יותר, אך ברגע שתעמד/י היא תרד ותתמקם באופן טבעי באזורים התחתונים של הפנים כתוצאה מכוח המשיכה.
   
   

  שטפי דם

  שטף דם הינו בעיקרון הצטברות של דם מתחת לעור. תופעה זו הינה טבעית לאחר כל ניתוח. שטפי דם יופיעו ביום הראשון או השני שלאחר הניתוח באזור שמסביב לעיניים. לאחר מספר ימים הם ייפשטו לשאר אזורי הפנים, ישנו צבע, ייטשטשו וידעכו ובסוף ייעלמו לחלוטין. אצל רוב האנשים הם יחלפו לאחר כ-5 ימים מיום הניתוח.
  מדובר בתופעה תקינה וטבעית לחלוטין ואינה מהווה סיבה לדאגה. בהתאם לצורך, ניתן לטשטש אותם על ידי מייקאפ.
   
   

  כאבים

  באופן מפתיע, תהליך ההחלמה שלאחר ניתוח אף אינו מלווה בכאבים רבים. הסיבה לכך היא שבמשך החודש הראשון שלאחר הניתוח אין תחושה בכלל בעור של האף, ולכן לא חווים תחושת כאב .
  בכל מקרה, אם יופיעו כאבים ניתן לטפל בהם ע"י אקמול או אופטלגין בלבד.
   
                                    

  מצב רוח ירוד

  כפי שמתואר בסעיפים הקודמים, לאחר הניתוח האף יהיה נפוח, את/ה תסבול/י מנפיחות ושטפי דם באזורים רבים בפנים, וייתכן ותרגיש/י חולשה כללית בגוף לכמה ימים. כל הסימניםהללו ביחדעלולים לגרום לך להרגשה מדוכדכת ולמצב רוח ירוד. עליך להבין ולזכור כל הזמן שמדובר בתופעות זמניות והפיכות לחלוטין.
  מצב רוח זה גם הוא זמני בלבד ויחלוף במהרה, אך מהווה פעמים רבות חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה.
  תמצא/י לך ספר טוב לקרוא או סרטי וידיאו טובים לצפייה! ותחשוב/י, כמו בפתגם הידוע, שמדובר ב"ירידה לצורך עליה ".
   
  מטרתם של הסברים אלו אינה "להפחיד" את המנותחים הפוטנציאלים אלא שאנחנו מאמינים שככל שתהיה לכם יותר אינפורמציה בנושא, כך יהיה קל יותר להתמודד עם המצב בבוא העת.
   
  לא נותר לנו אלא לאחל לכם בהצלחה רבה במהלך שבחרתם והנאה רבה מהתוצאות!


          

  עבור לתוכן העמוד

  ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
  ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר